« بازگشت

استکبار جهانی و بدخواهان داخلی منتظر میزان حضور مردم در پای صندوق های رای هستند


به گزارش مسئول امور تبليغات و اطلاع رساني انتخابات شهرستان ابركوه، جلسه آموزشی نمایندگان فرماندار، کاربران رایانه و اعضاء شعب اخذ رأی با حضور سیدنبی رسولی فرماندار ابرکوه و میربهبودی بخشدار مرکزی شهرستان خاتم، صبح امروز در محل دانشکده پیراپزشکی شهرستان برگزار شد.

سید نبی رسولی در ابتدای این جلسه اظهار کرد: این دوره از انتخابات از حساسیت ویژه ای برخوردار است و همه کسانی که نسبت به نظام جمهوری اسلامی عناد دارند از جمله استکبار جهانی و بدخواهان داخلی منتظر میزان حضور مردم در پای صندوق های رای هستند.

رسولی ضمن بیان اینکه رقابت سالم در انتخابات، بستری سالمی را ایجاد می کند، افزود: در شرایطی که رسانه های خارجی با تمام تجهیزات خود در حال رصد این دوره انتخابات هستند، ما نیازمند عزم ملی بسیار بالا، همراه با رویکرد اخلاقی هستیم، چرا که انتخابات با رقابت همراه است و همین رقابت انگیزه را بیشتر کرده و مردم را تشویق به ایجادرقابتی سالم و قانونمند خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در خصوص ماهیت تایید صلاحیت افراد و عدم تایید صلاحیت هم باید همه به نظر مراجع قانونی تمکین کنیم و نباید در این امور دخالت کنیم. هیات های اجرایی و دست اندکاران نباید به اتهامات و شایعات توجه کنند و به قول رهبری، التزام به حق الناس بودن رای مردم را مدنظر قرار دهند.

فرماندار ابرکوه ادامه داد: دینداری ما باعث می شود همه کار خود را درست انجام دهیم و از اموال دولتی درست استفاده کنیم و امنیت روانی و اجتماعی مردم جهت رای دادن را فراهم کنیم؛ ستاد رسیدگی به شکایات و جرائم انتخاباتی در ابرکوه نیز به خوبی وظایف و جلسات خود را انجام داده است و بر این مهم تاکید دارد.

رئيس هيئت اجرائي شهرستان گفت: دست اندکاران انتخابات باید بر اصل رعایت حق بی طرفی توجه داشته و هر کس هم می خواهد به ستاد تبلیغات کاندیدای مدنظر خود برود آزاد است، اما باید از اینجا انصراف دهد و سپس فعالیت خود را انجام دهد.

نماینده دولت در ابرکوه تأکید کرد: تعداد هزار نفر عامل اجرایی در 45 شعبه اخذ رای فعالیت دارند و به ازای هر صندوق 20 نفر در حال همکاری با ستاد برگزاری انتخابات می باشند. همچنین 35 شعبه ثابت و 11 شعبه سیار و در مجموع 92 صندوق برای رأی گیری انتخابات مجلسین خبرگان و شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه در انتخابات دور قبل، حضور مردم ابرکوه در پای صندوق های رای کمتر بوده است گفت: با توجه به شکوه و گستردگی راهپیمایی 22 بهمن پیش بینی ما در انتخابات مجلسین بیشتر خواهد بود و از عموم مردم جهت حضوری پرشور دعوت می کنیم.

لازم به ذكر است در ادامه ميربهبودي آموزش ها و نكات لازم در خصوص شعب اخذ راي با هدف هر چه بهتر برگزار شدن انتخابات پيش رو را به اعضاء آن شعب متذكر گرديد و شركت در پاي صندوق هاي راي در هفتم اسفندماه را وظيفه اي عقلي و شرعي دانست.